Internet – jak kogoś poznać w sieci?

Internet – nazywany dobrodziejstwem nowoczesności dla wielu osób jest czymś więcej, alternatywą na poznanie kogoś i znalezienie szczęścia.

Współczesność pomimo wszechstronnego rozwoju w pewien sposób „ogranicza” ludzi. Coraz więcej osób żyje w bardzo szybkim tempie, nie mając czasu na nic innego poza pracą. Środowiska w jakich przebywamy stają się coraz bardziej elitarne, mało urozmaicone. W takich warunkach ciężko poznać kogoś z poza swojego kręgu. Co dla wielu osób jest nie lada problemem. Niestety poznawanie kogoś przypadkiem, na chodniku, w parku, w kawiarni czy w sklepie – nie jest ani modne, ani nader często spotykane.

Nie warto się jednak załamywać, bo współczesność przyniosła nam jedną, ale za to bardzo ogromną alternatywę – Internet.

W sieci istnieje wiele różnego rodzaju portali społecznościowych, randkowych czy nawet portali, gdzie można umówić się na przygodny seks.

Tysiące osób codziennie wpisuje w wyszukiwarkę frazę „szukam kochanki’, „szukam kochanka” – jest to znacznie szybsza, jak i bardziej anonimowa wersja poznania kogoś, z kim możemy rozkosznie spędzić kilka niezobowiązujących chwil we dwoje niż tradycyjna wizyta w klubie.

Wiele osób w Internecie szuka nie tylko seksu, ale także miłości czy przyjaźni. Samotność dla wielu osób jest przytłaczająca, więc każdy na swój sposób szuka bliskiej osoby, która wypełni tę pustkę.

Portali randkowych w sieci jest bardzo wiele. Jednym z najpopularniejszych jest portal Sympatia. Codziennie setki osób zakłada na nim konta i szuka miłości swojego życia; odwiedzając liczne profile. Randki internetowe są popularne, wiele osób bez obaw umawia się na spotkania z poznanymi w sieci znajomymi. Jest to przeniesienie wirtualnej znajomości do realnego świata.

Jak wyglądają takie randki? Każda jest inna. Czasem jest zwyczajnie, a czasem stwierdzamy, że to totalna pomyłka, że te dwa światy (wirtualny i realny) nie zgadza się ze sobą. Może być też trzecia opcja – happy end! Wszystko może się zdarzyć, ale warto próbować. W końcu walczymy o własne szczęście.

Internet niestety może także stanowić zagrożenie. Szczególnie dla osób młodych, niedoświadczonych i naiwnych. Tak jak w rzeczywistości, również i sieci grasuje wielu przestępców, naciągaczy i zboczeńców. Dla tego ważne jest abyśmy zawsze do osób poznanych przez Internet podchodzi z odpowiednią dozą rezerwy. Mimo wszystko nigdy nie mamy pewności kto siedzi po tej „drugiej stronie”.

Szczególnie czujni powinni być rodzice, których dzieci spędzają długie godziny przed komputerem. Aktualnie każdy dorosły może bez problemu założyć tak zwaną „blokadę rodzicielską” na komputerze swojego dziecka.

Internet jest bardzo dobrą opcją aby poznać ciekawych ludzi, być może nawet miłość swojego życia, jednak musimy pamiętać aby wszystko to robić z głową i odpowiedzialnie. A miłość, duża szansa, że i ją w sieci znajdziemy.