Jak przeglądać profile na portalach randkowych?

Randki internetowe są współcześnie najpopularniejszym sposobem poznawania nowych partnerów. Jak przygotować się na taką randkę i jak przeglądać profile interesujących na osób, żeby uchronić się od nieprzyjemnej wpadki?

Szukam kochanka

Pani poszukująca pana powinna bardzo dokładnie skupić się na opisie, który potencjalny partner umieścił na swoim profilu. Jakim stylem on pisze? Czy przygotowany przez niego opis jest poprawny gramatycznie i ortograficznie? Jakiego języka używa do opisu swoich cech?

Jeżeli mężczyzna umieszcza opis niechlujny, najeżony błędami ortograficznymi, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że nie sprawdzi się jako potencjalny kochanek. Jeżeli jest niechlujny już na poziomie przygotowywania swojej charakterystyki – swojej autoreklamy – to czego można spodziewać się po nim więcej? Natomiast mężczyzna, którego opis jest schludny, prawdopodobnie może być równie dokładny i pieczołowity w sprawianiu przyjemności swojej partnerce.

Oczywiście sama charakterystyka to za mało. Powyższa zasada odnosi się również do zdjęć umieszczanych na profilu. Czy są one wykonane w taki sposób, by mężczyzna był ukazany w sposób korzystny? Czy zadbał on o to, by wyglądać zachęcająco i atrakcyjnie dla potencjalnej kochanki? Jeżeli tak, to oznacza, jest to prawdopodobnie mężczyzna czysty i elegancki. Każda kobieta przecież woli zadbanego i eleganckiego partnera od niechluja w pomiętym i poplamionym t-shircie.

Pobieżne przejrzenie zdjęć pozwala również na ocenę kondycji potencjalnego kochanka. Nie trzeba chyba specjalnie wyjaśniać, że mężczyzna szczupły i wysportowany jest  lepszym materiałem na kochanka, niż pan posiadający ewidentne problemy z nadwagą.

Szukam kochanki

Gdy pan szuka kochanki sprawa nieco się komplikuje. Kobiety na ogół w sposób bardziej przemyślany komponują swoje opisy na profilach randkowych.  Jednak rzeczą, na którą panowie powinni zwrócić uwagę, jest cel poszukiwań. Użytkowniczki portali randkowych dzielą się na trzy typy. Pierwszy szuka romantycznej miłości i związku, drugi szuka tylko przyjemnej i nieskomplikowanej relacji, a trzeci – hybrydyczny – szuka tych dwóch rzeczy naraz. Taka kobieta będzie z jednej strony pisała o tym, że szuka tylko na seks i nie interesują ją dłuższe relacje, by za chwilę dodać, że najlepszy byłby romantyczny i wyrozumiały kochanek, z którym można byłoby się zaprzyjaźnić. Właśnie! Wszelkie sugestie jakiegokolwiek poszukiwania „przyjaciela” powinny uruchamiać czerwoną lampkę w głowie każdego mężczyzny poszukującego kochanki. Niezdecydowana partnerka może doprowadzić nawet najbardziej cierpliwego mężczyznę na skraj załamania nerwowego.

Zdjęcia jak zdjęcia – każdy mężczyzna jako wzrokowiec wie, czego najbardziej poszukuje w potencjalnej partnerce i jakie walory są dla niego najbardziej nęcące.

Miejmy nadzieję, że tych kilka krótkich porad uchroni użytkowników i użytkowniczki portali randkowych od nieprzyjemnych i niesatysfakcjonujących przygód.