Randki i sex bez zobowiązań

Każdy człowiek szuka w życiu miłości. Czasem, po wielu nieudanych próbach, bolesnych rozstaniach, złamanych sercach i toksycznych związkach, poddaje się i postanawia zostać singlem. Jednak nawet singlowi potrzebne są przelotne znajomości i seks randki. Dla wielu ludzi szukanie partnera lub partnerki (poważnego czy przygodnego) stanowi ciężki orzech do zgryzienia. Często ogranicza ich nieśmiałość i aspołeczność, niska pewność siebie. Czasem jest to po prostu nieatrakcyjny wygląd, który w połączeniu z niechęcią do obniżenia swoich standardów skutkuje ciągłymi porażkami. Problemem jest również fakt, że bardzo ciężko jest znaleźć interesujących ludzi. Z wiekiem nasze kręgi towarzyskie się zawężają.O ile szkoła czy uczelnia stanowią świetne pola do popisu na gruncie towarzyskim, to w pracy nie jest już tak wesoło. Zależy to oczywiście od specyfiki tej pracy: menadżer dużego oddziału w międzynarodowej firmie będzie miał więcej okazji do zawarcia znajomości niż informatyk pracujący zdalnie albo sprzedawczyni w maleńkim, osiedlowym warzywniaku. Z tego powodu wielu dorosłych ludzi decyduje się na szukanie drugiej połówki w internecie. Dużo osób podchodzi to tej koncepcji z dystansem – w internecie czeka wiele zagrożeń, ze zboczeńcami i wariatami na czele. Dlatego zanim założymy konto na portalu randkowym, warto rozważyć, jakie są najlepsze i najgorsze sposoby na zawarcie znajomości w sieci.

Jeżeli wpiszemy w wyszukiwarkę hasło „portal randkowy”, otrzymamy ogromną ilość wyników. Najpopularniejsze strony, takie jak e-darling, są płatne. Może to być irytujące, jednak ma swoje zalety. Dzięki opłatom strona taka działa bez zarzutu i jest poprawnie administrowana, a co ważniejsze: nie znajdziemy na niej typowych „trolli”, czyli znudzonych ludzi, którzy dla zabawy i z czystej złośliwości podają się za kogoś innego i uprzykrzają poważnym ludziom życie. Dlatego jeśli podchodzimy do szukania dziewczyny lub chłopaka w sieci na poważnie, warto zainwestować w to pewną kwotę pieniędzy.

Stron internetowych, za których pośrednictwem poznaje się ludzi, jest bardzo wiele: portale randkowe klasyczne albo takie dla osób homoseksualnych (którym to jeszcze trudniej znaleźć partnera w „realu”). W internecie znajdziemy też portale erotyczne. Jednak znajomość można zawrzeć nawet na forach tematycznych dotyczących jakiegoś hobby albo nawet na czacie jakiejś gry typu multiplayer.

Okazji do poznania drugiego człowieka za pośrednictwem Internetu jest bardzo wiele. Niezależnie od tego, czy szukamy kogoś, kto wybrałby się z nami na koncert, poważnej, wielkiej miłości czy też zwykłej randki na seks portal, dobrodziejstwa dwudziestego pierwszego wieku pomogą nam ten cel osiągnąć. Oczywiście to wszystkiego należy podchodzić ze zdrowym rozsądkiem i nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Chyba żadnemu dorosłemu człowiekowi nie trzeba przypominać, że w sieci nie ujawnia się swoich danych, a na spotkania umawia się na początku w miejscach publicznych.