Randki internetowe – witaj w XXI wieku!

XXI wiek przyniósł wiele zmian oraz rewolucji. Każda gałąź naszego życia zmieniła się w jakiś sposób ze względu na ogarniającą nas rewolucję technologiczną. Dawne metody oraz sposoby coraz częściej odchodzą do lamusa, a ich miejsce zajmują nowe.

Jesteśmy tylko ludźmi, jedną z naszych podstawowych potrzeb jest potrzeba kochania oraz bycia kochanym. Nie ma oczywiście w tym nic złego, to po prostu nasza natura. Nie trudno się, więc dziwić, że również na tym polu technologia dokonała swoistej rewolucji, która przyniosła nam wiele nowych sposób na znalezienie miłości swojego życia. Rozkwit portali randkowych w ciągu ostatniej dekady to właśnie konsekwencja tego, że technologia weszła również w tą sferę życia.

Randki internetowe to oczywiście nie jest w żadnym wypadku zły sposób na poznawanie nowych osób, niemniej musimy być bardzo czujni i nie zawsze ufni w stosunku do nowo poznanych osób. Pamiętajmy o tym, że w internecie nigdy nie mamy stu procentowej pewności, kto siedzi po drugiej stronie monitora.

To, że ktoś podaje się za dwudziestoletnią Kasię z Wrocławia nie koniecznie musi oznaczać, że dokładnie tak jest. Oszustwa internetowe niestety są największą bolączką tego typu portali, pojawia się bardzo duża ilość fake kont, które często tworzone są po to, ażeby naciągać ludzi na wysyłanie smsów, za na przykład zdjęcia, które tak naprawdę nie istnieją. Ogłoszenia tego typu są najczęściej bardzo prowokujące i zachęcające do kontakty, na przykład szukam kochanka lub szukam kochanki.

Jeśli jednak do całej tej sprawy podejdziemy z odpowiednim dystansem i nie będziemy tego zbyt poważnie traktować, to nic złego nam się nie stanie. Nie warto umawiać się z kimś zaledwie po jednej bądź dwóch rozmowach, a przede wszystkim warto sprawdzić czy osoba, z którą rozmawiamy faktycznie istnieje.

To, że ktoś napisał 'szukam kochanka’ nie musi oczywiście zaraz oznaczać, że jest to nieprawdziwe konto. Warto sprawdzić osobę, z którą rozmawiamy, choćby na innych portalach społecznościowych, choć oczywiście również to nie daje nam absolutnej pewności.

Dlatego pamiętajmy o tym, by zgodzić się na spotkanie z daną osobą, tylko i wyłącznie wtedy, jeśli jesteśmy pewni tej osoby. Nie warto ryzykować spotkania z osobą, której nie znamy, bo jest to zwyczajnie niebezpieczne, a świat zna już niestety mnóstwo przypadków, w których wydawałoby się normalne spotkania między osobami poznanymi w internecie kończyły się tragicznie. Randki internetowe, pomijając pewne ryzyko, to świetny sposób na poznanie nowych osób, zwłaszcza, jeśli jesteśmy nieco skryci bądź nieśmiali.

W internecie możemy najpierw poznać dobrze osobę, z którą planujemy się umówić i nie wymaga to od nas specjalnej odwagi czy śmiałości, bo przecież osoba, która jest po drugiej stronie monitora i tak nas nie widzi. Dlatego, jeśli tylko zachowamy odpowiedni dystans do internetowych randek, może się to okazać dla nas świetnym rozwiązaniem.