Randki internetowe

randki online

Każdy z nas pragnie miłości i szczęścia u boku ukochanej osoby. Chcemy znaleźć kogoś, kto zaakceptuje nas takimi, jakimi naprawdę jesteśmy i przy kim będziemy mogli być sobą niezależnie od okoliczności.

Znalezienie drugiej połówki nie jest jednak zadaniem łatwym, a zazwyczaj wiąże się także z pewnego rodzaju ryzykiem. Każde spotkanie może się bowiem okazać nietrafione, a w związku z tym skończyć rozczarowaniem.

Rozczarowanie jest natomiast uczuciem, które nas przeraża i odstrasza, jest gorsze od samotności, ponieważ samotność znamy i zdążyliśmy się do niej w pewien sposób przyzwyczaić, oswoić ją, a w konsekwencji uczynić z niej także element naszej zwyczajnej, znanej codzienności.

Rozczarowanie jest natomiast efektem pewnych zawiedzionych nadziei i oczekiwań, kiedy liczyliśmy na to, że nasza sytuacja się zmieni, a nawet być może już uległa jakimś mniejszym lub większym zmianom, po czym wszystko okazało się pomyłką, a my na nowo musimy oswajać naszą samotność.

Co więcej, znalezienie poważnego uczucia, związku na stałe oraz partnera, który będzie trwał niezachwianie u naszego boku niezależnie od podlegających ciągłym zmianom okoliczności, wymaga zaangażowania się zarówno czasowego, jak i emocjonalnego.

Współcześnie żyjemy jednak w ciągłym biegu i z dość oczywistych przyczyn mamy coraz mniej czasu. Mamy także coraz większe opory przed emocjonalnym zaangażowaniem się w relacje międzyludzkie oraz związki, które mogą zakończyć się rozczarowaniem i wiązać się jedynie z bólem i późniejszą samotnością.

Nie zmienia to jednak faktu, że w czasach kiedy tylu ludzi jest samotnych, byłoby prawdziwym egoizmem być samotnym samotnie, a tym samym staramy się w pewien sposób zmienić sytuację, która nam nie odpowiada.

Odpowiedzią na wszystkie nasze wątpliwości mogą być coraz bardziej popularne randki – sexportal, ponieważ wówczas możemy przynajmniej w jakimś stopniu poznać drugą osobę zanim w pełni się zaangażujemy.

Mamy także możliwość dostosowania naszych rozmów czy wirtualnych spotkań do napiętego grafiku oraz ograniczeń czasowych wynikających z coraz częściej nienormowanego czasu pracy oraz wielu innych zobowiązań.

Randki internetowe sprawiają także, że odległość nie jest już żadną znaczącą przeszkodą, ponieważ w czasach, w których niemal wszędzie jest internet, a skorzystać możemy z niego na wielu różnych urządzeniach mobilnych, ogranicza nas tylko niebo.

Granice i odległości terytorialne już dawno przestały mieć jakiekolwiek znaczenie. Co więcej, randki org umożliwiają nam już od początku wybór spośród wielu różnych kandydatów, a zatem nie musimy skupiać się na relacji tylko z jedną osobą.

Mamy niepowtarzalną szansę poznania nowych ludzi, nawiązywania kontaktów, które mogą przerodzić się w poważny związek, a mogą być tylko pretekstem do szukania kochanka lub kochanki.

Nikt nie oczekuje także podejmowania decyzji od razu, a zatem na początku możemy nawiązać kontakt z wieloma nowymi ludźmi, a dopiero z biegiem czasu, pod wpływem przeprowadzonych rozmów i po przeanalizowaniu własnych odczuć i poglądów, podjąć decyzję i zaangażować się w którąś z nawiązanych relacji.

W razie niepowodzenia, czy w momencie, w którym stracimy ochotę na kontynuowanie tej czy innej znajomości, możemy się także szybko i bez żadnego ryzyka wycofać, a nawet zacząć dalsze szukanie bądź też zaangażować się w kolejną relację.

Serwisy randkowe to sposób na znalezienie swojej wymarzonej drugiej połówki, pokonanie nieśmiałości i poradzenie sobie ze swoją samotnością. Musimy tylko skorzystać z oferowanych możliwości.